APEL W ZWIĄZKU Z GLOBALNYM FESTIWALEM ROCKIN FOR WEST PAPUA

Free West Papua Campaign zaprasza artystów, muzyków i promotorów z całego świata do udziału w tegorocznym globalnym koncercie „Rockin For West Papua”, który odbędzie się w październiku 2018 roku.

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat zespoły, organizatorzy, artyści, muzycy i obrońcy praw człowieka połączyli siły, aby wspólnie uczynić muzykę bronią w walce o nagłośnienia kwestii Papui Zachodniej w ramach międzynarodowego festiwalu Rockin For West Papua. W trakcie tego samego weekendu ponad 75 zespołów, w 33 miastach, na 4 różnych kontynentach solidaryzowało się z mieszkańcami Papui Zachodniej, rzucając światła publicznych reflektorów na trwające ludobójstwo i łamanie praw człowieka.

Australijski koordynator kampanii Free West Papua, Ash Brennan twierdzi, że „muzyka zawsze była dla niego inspiracją, podobnie jak dla ludzi na całym świecie, bogatych i biednych. Zachodni Papuasi odwołują się do muzyki, aby opowiedzieć własne historie, wykonywanie tych utworów w Papui Zachodniej jest nielegalne. Kara wynosi nawet 15 lat więzienia”. Ash Brennan jest podekscytowany faktem, że muzycy i artyści z całego świata spotkają się po raz trzeci, aby stanąć przy Papui Zachodniej, demonstrując wspólnie „poprzez muzykę, sztukę i moc ludzkiego ducha, aby pokonać tyranię”.

Rockin for West Papua zebrało fundusze na rzecz Zjednoczonego Ruchu Wyzwolenia Papui Zachodniej (ULMWP) wspierając walkę uciskanego narodu Papui Zachodniej, w tym sfinansowanie podróży delegacji ULMWP do siedziby ONZ w Nowym Jorku, aby złożyć petycję na rzecz wolności podpisaną przez 1,8 miliona Zachodnich Papuasów.

„Indonezja ma czołgi i działa. My, Zachodni Papuasi, mamy tylko gitary. Muzyka jest naszą bronią w walce o wolność” – mówi Benny Wenda, przewodniczący Zjednoczonego Ruchu Wyzwolenia Papui Zachodniej (ULMWP)

https://vimeo.com/249369927

https://vimeo.com/150659168
open.spotify.com/…/12566882…/playlist/0xsUj4mo5udTMFCELyi45a

Odpowiedź na więcej pytań / wiadomości dla mediów:

office@freewestpapua.org

#MusicIsAWeapon #FreeWestPapua #Rockin4WP #R4WP2018

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s