Artykuł „Krew Papuasów” w Miesięczniku „Znak” (marzec 2017, nr. 742)

W najnowszym wydaniu Miesięcznika Znak (marzec 2017, nr. 742) ukazał się artykuł „Krew Papuasów” autorstwa Błażeja Popławskiego i Damiana Żuchowskiego. W treści artykułu opisano sylwetkę zachodniopapuaskiego przywódcy niepodległościowego Benny’ego Wendy, odniesiono się do trwających od dekad nadużyć i łamania praw człowieka dokonywach przez indonezyjską administrację, jak również opisano szeroko kontekst religijny w jakim czasami bywa umiejscawiana kwestia Papui Zachodniej.
Cieszymy się, że problem sytuacji w Papui Zachodniej pojawił się na łamach tak szanowanego i wybitnego pisma społeczno-kulturalnego jak Miesięcznik ZNAK – pisma cieszącego się 70–letnią tradycją. Jesteśmy przekonani, że ta publikacja stanowi kolejny istotny krok na drodze zauważenia – w Polsce – i lepszego zrozumienia problemów i paradoksów trwającej od ponad 50 lat okupacji Papui Zachodniej.

Przeczytaj fragment tekstu pod niniejszym linkiem: http://www.miesiecznik.znak.com.pl/krew-papuasow/

ZNAK 742_okladka_72-min

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s