55. rocznica proklamacji niepodległości Papui Zachodniej

Dzisiaj mamy 1 grudnia 2016 roku. Jest to niezwykle ważna data dla Zachodnich Papuasów. Mam nadzieję, podobnie jak wszyscy sympatycy Papui Zachodniej, jej niepodległościowych dążeń, że wkrótce stanie się nie tylko prawowitym członkiem MSG, czyli wspólnoty państw melanezyjskich, ale również będzie cieszyła się pełną niepodległością. Podobnie, życzymy tego Nowej Kaledonii, która już w 2018 roku zadecyduje o swej niepodległości bądź dalszym związku politycznym z Francją. W tym dniu 1 grudnia 2016 roku, życzę wszystkim Zachodnim Papuasom, by wymarzone referendum niepodległościowe, na które tak długo czekają, które będzie przejawem dziejowej sprawiedliwości, wkrótce stało się faktem. Chciałbym również życzyć wszystkim aktywistom, by nie tracili sił, wiary nadziei, by kontynuowali tę walkę, ponieważ żyjemy w niezwykle ważnym momencie historii. Niedługo, być może, korzystne warunki do niepodległości, pełnej suwerenności nastąpią.

Dzień dobry dostojny narodzie Papui! Dzisiaj świętujemy uroczystość pierwszego grudnia. W imieniu naszej solidarnościowej grupy FWPC Poland oświadczam: Papua Zachodnia musi być wolna! Korzystając z tej okazji chcę przesłać najlepsze życzenia przywódcom jak i wszystkim członkom KNPB i AMP. Zachowajmy ducha w walce! Odpowiedzią na ucisk powinien być opór.

Rafał Szymborski

Koordynator Free West Papua Campaign Poland

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „55. rocznica proklamacji niepodległości Papui Zachodniej

  1. Natho Bukega pisze:

    Thank you for Support Free West Papua.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s