Indonezyjski minister wezwał ULMWP do opuszczenia Papui Zachodniej

Indonezyjski minister zasugerował, że tysiące Zachodnich Papuasów powinno opuścić Papuę Zachodnią i zamieszkać na Pacyfiku.

luhut

Minister ds. koordynacji politycznej prawnej i spraw bezpieczeństwa oraz były dowódca sił specjalnych Kopassus, Luhut Pandjaitan, powiedział, że Zjednoczony Ruch Wyzwolenia Papui Zachodniej (ULMWP), który prowadzi kampanię na rzecz niepodległości Papuasów, powinien opuścić kraj, ponieważ może stanowić zagrożenie dla integralności terytorialnej Indonezji. 

„Byłoby lepiej gdyby dołączył do MSG. Nie pozostawał dłużej w Indonezji” – powiedział Luhut odnosząc się do Melanesian Spearhead Griup, subregionalnej grupy na Pacyfiku, obejmującej Papuę Nową Gwineę, Wyspy Salomona, Vanuatu, Fidżi i Nową Kaledonię.

Wypowiedź ta przypominana inne znane obwieszczenie z 1969 roku, wygłoszone przeddzień Aktu Wolnego Wyboru – aktu na mocy którego Indonezja zgłasza swoje pretensje do Papui Zachodniej – sugestię autorstwa indonezyjskiego generała Ali Murtopo, który zwracając się do narodu Papui Zachodniej powiedział wówczas: „Nie potrzebujemy was, nie potrzebujemy Papuasów. Potrzebujemy ziemi. Jeżeli Papuasi chcą niepodległości, mogą iść budować swój kraj na księżycu, słóńcu, gwieździe lub planecie”.

Przez 50 lat indonezyjscy żołnierze gwałcili, zastraszali, torturowali i zabijali Zachodnich Papuasów, którzy domgali się własnych praw do samostamowienia. Papua Zachodnia ma prawo do dekolonizacji, samostanowienia i niepodległości.

Dowiedz się więcej o Papui Zachodniej
http://freewestpapua.org/resources/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s