Benny Wenda pogratulował nowemu premierowi Vanuatu

Po pokojowych i demokratycznych wyborach w Republice Vanuatu, Benny Wenda jako rzecznik Zjednoczonego Ruchu Wyzwolenia Papui Zachodniej (ULMWP), napisał list gratulacyjny do nowego premiera Charlota Salwaia.

Drogi Ministrze Charlocie Salwai,

W imieniu narodu Papui Zachodniej, Zjednoczony Ruch Wyzwolenia Papui Zachodniej (ULMWP) chciałby serdecznie pogratulować wyboru na urząd premiera naszego zaprzyjaźnionego melanezyjskiego narodu, Republiki Vanuatu.

My, Zachodni Papuasi zawsze uważnie śledzimy życie naszych melanezyjskich braci i sióstr, wszyscy jesteśmy szczęśliwi mogąc być świadkami wolnych i demokratycznych wyborów w Republice Vanuatu.

Charlot

Jako Melanezyjczycy, wiemy, że Republika Vanuatu zawsze brała na siebie szlachetne przewodnictwo w poparciu dla naszego narodu, oraz w głośnym wypowiadaniu się przeciwko cierpieniu i uciskowi w Papui Zachodniej.

Obserwując Republikę Vanuatu, która otwiera swoje ramiona na sprawę naszego narodu i przemawia nawet na szczeblu Organizacji Narodów Zjednoczonych na rzecz naszej wolności i fundamentalnego prawa do samostanowienia, przez lata przynosiło to prawdziwą radość naszym sercom i pomogło nam ocierać łzy z naszych oczu.

Prawdziwa solidarność Melanezji nigdy nie umiera i wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni za całe potężne i szczere wsparcie oraz trwającą solidarność z naszymi braćmi i siostrami z Republiki Vanuatu.

My, Zachodni Papuasi pamiętamy o potworności cyklonu Pam, który przedarł się przez nasz ukochany Ocean Spokojny i spowodował tyle zniszczeń naszej rodzinie Ni-Vanuatu. W zeszłym roku, ULMWP apelowało do swoich ludzi o przyczynienie się do niesienia pomocy poszkodowanym przez cyklon, w tym poprzez fundraising, który odbywał  się na ulicach. Poziom ucisku jaki jest skierowany przeciw nam, Zachodnim Papuasom, obrazuje postrzelenie i zabicie przez indonezyjską policję osób zbierających fundusze przeznaczone na pomoc po cyklonie.

Chociaż znaczna część zebranych pieniędzy została skonfiskowana przez indonezyjskie władze, cieszymy się, że niektóre z nich dotarły do Vanuatu i Ty sam byłeś obecny przy przekazaniu tych środków przez sekretarza generalnego ULMWP, pana Octavianusa Mote, byłemu premierowi Vanuatu, Joe Natumanowi.

Panie Premierze, w imieniu mieszkańców Papui Zachodniej chcielibyśmy raz jeszcze przekazać nasze najszczersze gratulacje z powodu wyboru oraz najszczerszą wdzięczność narodowi Vanuatu za kontynuowanie wsparcia dla narodu okupowanej Papui Zachodniej, w naszej walce o wolność.

Bardzo cieszymy się, że nadal kontynuując naszą długą podróż do wolności możemy iść ręka w rękę z naszymi drogimi melanezyjskimi braćmi i siostrami z Republiki Vanuatu.

Pewnego dnia, kolonializm w naszym regionie ostatecznie dobiegnie końca i cała Melanezja będzie wreszcie wolna.

Niech Bóg błogosławi Vanuatu, Papuę Zachodnią i całą Melanezję.

Nasze najcieplejsze pozdrowienia i życzenia

 

Benny Wenda

Rzecznik Zjednoczonego Ruchu Wyzwolenia Papui Zachodniej

office@bennywenda.org

http://bennywenda.org/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s