Zapowiedź marszu z flagą Morning Star w Garwolinie

DCIM100MEDIAPodnoszenie świadomości jest procesem, który wymaga cierpliwości i dalekowzroczności, zwłaszcza jeśli mamy na myśli podnoszenie świadomości w zakresie łamania praw człowieka w Papui Zachodniej. Duża część społeczeństwa ma wiedzę i świadomość na temat tych wszystkich aktów ludobójstwa, o których dowiedziała się  na lekcjach historii, ale nie przyjmuje łatwo do świadomości tego co najbardziej aktualne i co dzieje się właśnie teraz.

Indonezyjskie służby starają się wykorzystać ten fakt! Politycy, dyplomaci i agenci za wszelką cenę starają się tłumić i kompromitować  papuaskich działaczy niepodległościowych oraz zniekształcać dostarczane przez nich dowody ludobójstwa dokonywanywanego przez policję i armię Republiki Indonezji (TNI). Ta walka ma więc postać wojny informacyjnej, która toczy się w prasie jak i mediach społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter. Dlatego też FWPC Poland stara się kreować różnorodne formy ekspresji w przestrzeni publicznej, tak aby w elastyczny sposób kontynuować duchowe wsparcie dla Papuasów, a jednocześnie przeciwstawiać się wymienionym powyżej działaniom służb indonezyjskich zmierzających do zatuszowania zbrodni! Dlatego właśnie po działaniach takich jak aukcja dzieł artystycznych (1 grudzień 2013), zbiórka pieniędzy dla działaczy AMP czy FWPC, demonstracja pod ambasadą Indonezji, czy koncerty Papua Merdeka (2014, 2015) przyszedł czas na spontaniczny przemarsz z flagą Morning Star przez ulice Garwolina – miasta w którym mieszkam.

Za publiczne podniesienie flagi Morning Star w Papui Zachodniej można zapłacić karą więzienia (nawet do 25 lat pozbawienia wolności), a nawet życiem! Dlaczego więc mamy nie eksponować tej flagi na ulicach naszych miast – skoro tak niewiele nas to kosztuje, a dla Zachodnich Papuasów jest to bardzo silne źródło nadziei i optymizmu!?!

Akt demonstracji z flagą Morning Star (Bintang Kejora, Bintang Fajar) jest dla nich dowodem, że w odległych rejonach globu znamy prawdę i odważnie demonstrujemy swą solidarność, wolę doprowadzenia do niepodległości – a co za tym idzie – kresu gwałtów, gróźb, porwań, egzekucji, degradacji kulturowej oraz niszczenia środowiska i miejsc kultu.

W czasie gdy kształtował się mój światopogląd i postawa życiowa niezwykłą rolę odegrały książki Arkadego Fiedlera i Tony’ego Halika, którzy zawsze mówili prawdę o zbrodniach dokonywanych na rdzennej ludności obu Ameryk, Afryki, Madagaskaru oraz Azji. Ich dokonania są wielkie, ale nie wystarczy jedynie żyć historią! Historię bowiem trzeba nie tylko poznawać, lecz i ją tworzyć! Skoro Arkady Fiedler i Tony Halik pomogli mi podnieść własną świadomość, przygotować się do czekającej mnie w dorosłym życiu misji, powinienem zadbać o to by przyczynić się do podniesienia świadomości tych pokoleń obok których żyję, jak i też tych, które nastąpią po mnie! W ten sposób będę wierny duchowi Fiedlera i Halika, ale i uczynię ich spuściznę jeszcze bardziej sensowną – bowiem obecnie Papua Zachodnia potrzebuje wsparcia wszystkich tych dla których wartości humanistyczne i prawa człowieka nie są tylko pustym sloganem!

Rewolucyjny impuls wywołujący lawinę społecznych reakcji, jak i świadomości indywidualnej, może pojawić się nie tylko za sprawą książki, artykułu, filmu, ale również za sprawą czynu takiego jak koncertowy występ, czy też spontaniczny rajd przez miasto z flagą Morning Star! Głęboko wierzę, że moc flagi Morning Star szeleszczącej pomiędzy głowami przechodniów jest w stanie zmienić zarówno jednostki jak i społeczeństwa!

STARTA PRZEMARSZU: POŁUDNIE OK. GODZINY 13:00

 

Wolna Papua Zachodnia

Free West Papua

Papua Merdeka

 

Rafał Szymborski

Koordynator Free West Papua Campaign Poland

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s